Jak ocieplić garaż blaszany?

Formy stalowe pokryte blachą, więc tak nazywane blaszaki to niezwykle popularne detale architektury ogrodowej. Wielokrotnie stanowią nie jedynie garaż dla pojazdów, jednak również skład, lub zakład majsterkowicza. Już podczas pierwszych spadków temperatury można wyczuć fakt, iż ocieplanie blaszaka może być potrzebne. Czy natomiast należałoby zdecydować się na ocieplenie blaszaka styropianem?

jak ocieplić garaż blaszany

Formy stalowe pokryte blachą, więc tak nazywane blaszaki to niezwykle popularne detale architektury ogrodowej. Wielokrotnie stanowią nie jedynie garaż dla pojazdów, jednak również skład, lub zakład majsterkowicza. Już podczas pierwszych spadków temperatury można wyczuć fakt, iż ocieplanie blaszaka może być potrzebne. Czy natomiast należałoby zdecydować się na ocieplenie blaszaka styropianem?

Ocieplenie garażu blaszanego

Posiadanie garażu blaszanego wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim nie narażamy własnego pojazdu na działanie szkodliwych względów otoczenia zewnętrznego, takich jak mocne blaski słoneczne, ostre deszcze, grad, śnieg oraz tak dalej. Samochód, jaki jest garażowany, będzie znacznie dłużej w doskonałym stanie blacharskim oraz wzrokowym od tego, jaki jest parkowany pod gołym niebem. Z pewnością jest to niezwykle ważne np. dla miłośników aut zabytkowych, które posiadają specjalne tablice rejestracyjne. Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych mogą zastosować obszar własnej działki na budowę na przykład niewielkiego garażu blaszanego.

Jak ocieplić blaszany garaż?

Wielu posiadaczy takowych form stawia sobie to zagadnienie. Okazuje się, iż blaszak może być ogrzewany zarówno od zewnątrz, jak również od wewnątrz. Jeżeli decydujemy się na ogrzewanie wewnętrzne, wówczas należałoby posłuchać tego, co mówią specjaliści – styropian nie winien być większy aniżeli 3 centymetry. Styropian umieszczamy za pomocą profesjonalnego kleju lub także pianki. Rozwiązanie to jest niezwykle tanie, na czym zależy większości inwestorom. Dzięki temu ciepło będzie przyjmować wchodzącego u samego progu. Natomiast niezwykle istotne jest to, by zobaczyć czy produkt klejący będzie dobrze korespondował ze styropianem.

Izolacja ze styropianu

Wielokrotnie wybieranym produktem izolacyjnym w wypadku garaży blaszanych jest styropian. Płyty styropianowe są bardzo wytrzymałe na oddziaływanie wilgotności oraz wody, dobre dla otoczenia, pewne dla zdrowia, niezwykle odporne, proste w montażu, natomiast przede wszystkim zapewniają dobrą separację cieplną oraz dźwiękową. Podczas łączenia styropianu niezwykle istotne jest wybranie dobrego kleju, dzięki któremu produkt tenże zachowa własne wartości, natomiast montaż będzie trwały oraz dobry. Zamiast styropianu możemy wykorzystać waty szklanej, natomiast w tymże wypadku będziemy musieli zadbać o poprzeczne belki, jakie uchronią ją podczas układania. Powłoki waty także ochraniamy płytami. Pamiętajmy o tymże, aby do zabezpieczenia ocieplenia nie wykorzystywać płyt kartonowo-gipsowych. Forma blaszaka jest lekka oraz “działa” pod wpływem temperatur co powoduje, iż mogą się one niszczyć.

Przeczytaj również:  Badania nieniszczące - NDT - na czym polegają?

Garaż blaszany natomiast zakotwiczenie

Należy zwrócić uwagę na to, iż uchodzenie ciepła może pochodzić z niewłaściwego podłoża. Jeśli budujemy garaż na własnej działce, należałoby zadbać o właściwe zakotwiczenie, więc osadzenie garażu do ziemi za pomocą kotew. Najdoskonalszą propozycją jest natomiast betonowa wylewka. W wypadku kostki brukowej poleca się wyciągnięcie kostki oraz wylanie niewielkich stóp betonowych w miejscu rogów garaży i na środku najdłuższych ścian.

Czemu należałoby zadbać o podłoże?

Jeżeli właśnie chcesz wybudować garaż na własnej działce pamiętaj, iż na to jaka temperatura będzie panowała w jego pomieszczeniu wpływ ma także to na jakim podłożu powstaną. Garaże blaszane najlepiej stawiać na wylewce betonowej, jaka jest o ok 20 centymetrów większa oraz dłuższa aniżeli rozmiary garażu. Pozwala to zapobiec utraty ciepła wywołanej dotykiem terenu oraz krawędzi garażu.

Czym nie ocieplać garaży blaszanych?

Zabierając się do ocieplenia garażu, należałoby rozważyć wszelkie możliwości, choćby te rzadziej wykorzystywane oraz mniej znane. Mnóstwo osób ciągle decyduje się na wykorzystanie regipsów. Ściany regipsowe są natomiast jeszcze częściej odradzane. Wedle ekspertów regips nie nadaje się do garażu. Garaże blaszane są lekką, pracującą strukturą. Przy wykorzystaniu regipsu, płyty będą pękać w miejscach łączeń. By temu zapobiec, poleca się przykręcać do ścian drewniane łaty. Należy natomiast wspomnieć, iż jest to dosyć długotrwała oraz trochę wytężona praca, natomiast nie pochłania za wielu wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *