Jak ocieplić kontener morski?

Kontenery chłodnicze służą nierzadko do transportu i przechowywania żywności oraz artykułów konsumpcyjnych – takich jak owoce oraz warzywa, nabiał, mięso, wędliny lub owoce morza. Za sprawą struktury zbiornika – wielowarstwowych ścian, izolowanej cieplnie posadzki i agregatu chłodniczego – możliwe jest zachowanie określonej, monitorowanej temperatury wewnątrz kontenera.

Jak ocieplić kontener morski

Kontenery chłodnicze służą nierzadko do transportu i przechowywania żywności oraz artykułów konsumpcyjnych – takich jak owoce oraz warzywa, nabiał, mięso, wędliny lub owoce morza. Za sprawą struktury zbiornika – wielowarstwowych ścian, izolowanej cieplnie posadzki i agregatu chłodniczego – możliwe jest zachowanie określonej, monitorowanej temperatury wewnątrz kontenera.

Dobra izolacja cieplna

Domy mieszkalne z pojemników są dobre oraz praktyczne, natomiast potrzebują pewnych zabiegów, jakie pozwalają wypracować właściwe warunki. Można rozpocząć od tego jak ocieplić kontener morski? Porowate produkty budowlane, takie jak beton oraz cegły, są zazwyczaj oddzielane od zewnątrz, co eliminuje punkt rosy (obszar, w jakim para zmienia się w wodę) w litej ścianie. Stal walcowana jest produktem nieporowatym, zatem para wodna kondensuje się na niej we współzależności od wymogów temperaturowych na zewnątrz oraz wewnątrz, na jej zewnętrznej czy wewnętrznej przestrzeni.

Jak oraz czym izoluje się pojemniki?

W wypadku kontenerów izolowanych nierzadko wykorzystywane są trzy formy izolacji. Najpopularniejsza oraz stosunkowo najprostsza polega na zastosowaniu do budowy ścian i dachu płyt warstwowych. Dostarczana są one poprzez wytwórcę jako ostateczne panele o wielkości blisko 1,2 metra wykonane w taki sposób, iż między dwoma cienkimi ściankami z ocynkowanej oraz lakierowanej blachy znajduje się połączony z nimi będący izolatorem rdzeń.

Sposoby na ocieplenie kontenerów morskich

Zwykle w technologii nie ma jednego wyjścia przy braku występowania pozostałych. Wybrane są natomiast lepsze aniżeli pozostałe oraz z tego względu są częściej wybierane. Wraz z pozostałymi latami występują także inne produkty ociepleniowe oraz tymże samym wypierają starsze. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kontenery do zamieszkania, są dwa wyjścia, jakie teraz są zdecydowanie częściej wykorzystywane aniżeli pozostałe. Pierwszym spośród nich jest wykorzystywanie pianki poliuretanowej. Stosuje się ją przez wstrzykiwanie. Jest to skuteczny sposób, jaki zarazem jest niezwykle błyskawicznie robiony.

Przeczytaj również:  Jak ocieplić dom?

Izolowanie wewnątrz

Kontener morski można porównać do blaszanej puszki. Nic nadzwyczajnego, iż w takiej puszce nikomu wygodnie by się nie mieszkało, nie wspominając już o tym, iż metal ma dosyć dobrą przewodność termiczną oraz w lecie, byłoby tam bardzo gorąco, natomiast zimą bardzo zimno. Możemy natomiast od środka niezwykle dobrze ochronić własny dom letniskowy. Przede wszystkim musimy zrobić stelaż z drewna na podłodze, ścianach i na suficie. Listwa stelaża winna być gruba na blisko 12 cm. Potem za pomocą pianki poliuretanowej oddzielamy ściany pojemnika. Grubość końcowej powłoki powinna wynieść ok. 3 cm.

Ocieplenie wełną mineralną

Wełna spośród wszelkich dostępnych artykułów izolujących na rynku ma jedną spośród największych klas żaroodporności A1 czy A2. Produkty oznakowane tymi znakami możemy przyjąć za ognioodporne, jakie nie biorą udziału w pożarze. Najdoskonalszy dostępny typ wełny mineralnej to wełna skalna z wytrzymałością choćby do 1200 stopni Celsjusza. Wełna ma także niezwykle dobre parametry przenikania ciepła osiągające 0,39 dla grubości 100mm.

Ocieplenie pianką poliuretanową

Odmiennym rodzajem ocieplenia kontenera morskiego jest wykorzystanie pianki poliuretanowej PUR. Produkt tenże pokazuje niezwykle dobre wartości izolacyjne, dzięki czemu choćby cienka powłoka pozwoli na zachowanie korzystnych wymogów wewnętrznych. Produkt tenże charakteryzuje się klasą wytrzymałości E i F, poprzez co uważany jest za palny i intensywnie dymiący.

Co osiągamy przez ocieplenie kontenera?

Właściwe ocieplenie kontenera morskiego pozwoli ochronić jego pomieszczenie zarówno przed wilgotnością, jak również mrozem. Jest to zwłaszcza istotne, jeśli w zbiorniku będą trzymane lub/i przewożone produkty podatne na działanie obu nadmienionych wysoce elementów. Ocieplenie kontenera morskiego jest także konieczne w wypadku, kiedy planujemy zastosować go do zastosowań mieszkalnych czy użytkowych. Wtedy należałoby również przeanalizować całą izolację, biorąc pod uwagę m.in. rozłożenie w kontenerze instalacji hydrauliczno-elektrycznej.

Przeczytaj również:  Jak ocieplić poddasze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *