Zalety fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego

Słońce każdego dnia przesyła do Ziemi ogrom energii. Ilość ta – gdybyśmy potrafili ją w całości wykorzystać – byłaby w stanie pokryć zapotrzebowanie społeczeństwa na ćwierć wieku. Niestety, na ten moment nie jesteśmy w stanie wykorzystywać wszystkiego. Potrafimy natomiast pozyskać wystarczającą ilość, aby nasze domy jednorodzinne mogłaby funkcjonować bez konieczności pobierania prądu z publicznej elektrowni. Dzięki energii ze słońca i inwestycji w panele fotowoltaiczne, gospodarstwa domowe są w stanie same produkować prąd zmienny, którym zasilają komputery, lodówki, pralki i wiele innych urządzeń AGD oraz RTV. Czy inwestycja w fotowoltaikę dla domu jest naprawdę warto uwagi? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Poniżej znajdziecie listę zalet tego rozwiązania, które przekonają i Was, że instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego się opłaca. Zaczynamy i zapraszamy Was do dalszej lektury.

Fotowoltaika – czy warto w nią zainwestować?

  • Zdecydowanie tak. Fotowoltaika to po pierwsze pełna niezależność energetyczna, dzięki której możecie mieć pewność, że będziecie mieć prąd zawsze, bez względu na to, jaką cenę zawoła sobie za niego Wasza elektrownia. Posiadając własną minielektrownię wahania cen prądu stają się dla Was bez znaczenia – nie mają na Was żadnego wpływu. Prywatna produkcja prądu zapewnia właścicielom energetyczną autonomię i odciąża ich budżet na wiele długich lat.
  • Kolejną kwestią, która przemawia za inwestycją w fotowoltaikę jest fakt, że pokryty panelami PV dach lub fotowoltaika na gruncie znajdująca się w otoczeniu domu, przyczynia się do zredukowania kosztów prądu w przyszłości. Z fotowoltaiką wysokie, comiesięczne opłaty za prąd odejdą w niepamięć. Darmowa, produkowana na własny użytek energia z modułów PV to rozwiązanie niesamowicie nowoczesne, ekologiczne i przed wszystkim przyszłościowe. Inwestując raz (na początku), co roku w Waszym portfelu zostaje kilka tysięcy polskich złotych, które możecie wydać na nowy sprzęt elektroniczny, wakacje lub cokolwiek innego o czym marzycie.
  • Dofinansowanie do fotowoltaiki to kolejny atut tego rozwiązania. Dofinansowanie może przyjmować formę bezzwrotnej dotacji lub zwrotnej pożyczki. Rodzaj oraz wysokość dofinansowania będą różne w zależności od tego, gdzie mieszkacie. Inne dofinansowanie będą dostępne w Olsztynie, inne w Gdańsku, a jeszcze inne w podkarpackim Rzeszowie. Jeśli planujecie montaż instalacji PV, koniecznie zorientujcie się, na jakie dofinansowania można liczyć w Waszym regionie.
  • Zerowe koszty eksploatacji fotowoltaiki dla domu to kolejna kwestia, która jest ogromnie ważna dla wielu ludzi. W trakcie korzystania z fotowoltaiki nie musicie płacić za jej konserwację, mycie czy cokolwiek innego związanego z użytkowaniem. Płacicie raz, a potem tylko czerpiecie korzyści.
  • Instalacja jest w pełni bezobsługowa. Po jej podłączeniu nie musicie z nią robić właściwie nic. Nie wymaga mycia, czyszczenia, odśnieżania. Nie trzeba jej włączać lub wyłączać. Działa sama, nie angażując Waszego czasu i energii.
Przeczytaj również:  Nowa pompa ciepła, stary system ogrzewania – czy to da się połączyć?

Postaw na fotowoltaikę dla domu i skontaktuj się z OZE PROJEKT

Podsumowując, fotowoltaika dla domu ma wiele zalet. Mamy nadzieję, że powyższe kwestie przekonały Was, że warto w nią zainwestować. Taka inwestycja to ogrom korzyści: dla Was, Waszego portfela, planety i nie tylko. Jeżeli jesteście z miasta Olsztyn i macie ochotę zainstalować u siebie panele PV, koniecznie skontaktujcie się z OZE Projekt. To liderzy na Warmii i Mazurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *