Jak ocieplić strych?

Masz niewykorzystywany strych? Ocieplenie go, wydaje Ci się doskonałym wyjściem, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłeś oraz obawiasz się o rezultat własnej pracy? Bądź spokojny. Izolacja strychu jest jedną spośród tychże prac remontowych, jakie z uznaniem zrobisz bez konieczności zatrudniania specjalisty.

jak ocieplić strych

Masz niewykorzystywany strych? Ocieplenie go, wydaje Ci się doskonałym wyjściem, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłeś oraz obawiasz się o rezultat własnej pracy? Bądź spokojny. Izolacja strychu jest jedną spośród tychże prac remontowych, jakie z uznaniem zrobisz bez konieczności zatrudniania specjalisty.

Ocieplenie strychu – czemu warto?

Ocieplenie strychu nieużytkowego w nowych obiektach jest w poszczególnych sytuacjach potrzebne ze względu na działające przepisy. Idzie o obecne warunki dotyczące izolacyjności przegród odnotowane w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty oraz ich położenie (DzU poz. 926 z dnia 13.08.2013 r.). Zgodnie z tymi ustawami stropy pod nieogrzewanym podstryszem powinny mieć element promieniowania ciepła najwyżej 0,18 W/(m²K), natomiast od 2021 0,15 W/(m²K).

Jak ocieplić strych nieużytkowy?

Zastanawiasz się, jak ocieplić strych nieużytkowy? Jeżeli zamierzasz wykonać ocieplanie przy pomocy pianki poliuretanowej, powierz to zadanie profesjonalistom. Profesjonalne spółki zajmujące się aplikowaniem artykułu, zrobią to zadanie błyskawicznie oraz dobrze. Uprzednio zostanie ułożony dach, a potem pusta odległość pomiędzy składnikami konstrukcji będzie wypełniona pianą, tak aby osadziła się do krokwi. Należałoby pamiętać, iż przy aplikacji muszą być właściwe warunki cieplne, by produkt zachował wszelkie własne wartości.

Jak ocieplić poddasze nieużytkowe oraz jaką wełnę wykorzystać?

Poddasze nieużytkowe to powierzchnia pod dachem spadzistym, jaka nie jest stosowana do celów mieszkalnych oraz nie jest ogrzewana. Więc tak istotne jest wykorzystanie wełny skalnej. Jeżeli nie jest ona odgrodzona od ogrzewanej powierzchni domu odpowiednią osłoną z wełny skalnej, wtedy może być odpowiedzialna za utraty ciepła poziomu 15-30 proc. Jeżeli mieszkamy w starym budynku, należałoby zobaczyć, czy strop jest ocieplony w odpowiednim stopniu oraz opcjonalnie zastanowić się nad termomodernizacją.

Przeczytaj również:  Ile prądu produkują panele fotowoltaiczne?

Jeżeli pokrycie dachowe w twoim domu ochronione jest folią paroprzepuszczalną, można dołożyć wełnę szklaną dokładnie do niej. Jeśli natomiast dach pokryty jest papą czy folią niskoprzepuszczalną, musisz zagwarantować wełnie szczelinę wentylacyjną o grubości ok. 2-4 cm. Robi się ją przy zastosowaniu kontrłat dystansowych oraz folii wiatroizolacyjnej. W miejscu łączeń membrany zachowaj 15-centymetrową zakładkę. Zrób również przelot w okapie i kalenicy, aby zagwarantować płynny ruch powietrza.

Ocieplanie nieogrzewanego strychu

Strop nad miejscem ogrzewanym należy ocieplić, jeżeli nad nim znajduje się powierzchnia nieużytkowa oraz nieogrzewana. W tenże sposób odgradza się na przykład wykorzystane poddasze od zimnej powierzchni pod kalenicą. Pomiędzy elementami stropu drewnianego oraz na nim czy na suficie betonowym można stworzyć grubą powierzchnię termoizolacyjną z mat wełny mineralnej. Należałoby tutaj także wykorzystać któryś spośród granulatów. Zarówno keramzytem, jak również pozostałymi drobnymi produktami łatwo wypełnić wszystkie zakątki poddasza, dzięki czemu łatwiej zapobiec mostków cieplnych na styku spadów oraz stropu.

Wdmuchiwanie izolacji cieplnej

Jedną ze sprawdzonych metod na to, jak ocieplić strych, jest wdmuchiwanie izolacji cieplnej. Wartością takiego wyjścia jest trwałość i skuteczność — wprowadzenie go w życie pozwoli na konkretne obniżenie wydatków obsługi oraz poprawę temperatury wewnątrz mieszkania. To również właściwe rozwiązanie dla osób lubiących przyrodę oraz otaczającą naturę, ponieważ wdmuchiwanie izolacji cieplnej jest uważane za ekologiczne.

Ocieplanie strychu pianką – strop

Dobrze zaizolowana posadzka na gruncie – parterze i stropu strychu to połowa sukcesu w ocieplaniu Twojego domu. Należałoby wiedzieć, iż utraty ciepła poprzez nieizolowany strop mogą prowadzić także do kondensowania pary hydrologicznej na pokryciu dachowym. Zastosowanie pianki poliuretanowej, jaka tworzy bezspoinowe zaimpregnowanie jest w tymże wypadku doskonałym wyjściem. Ceny termoizolacji strychu pianką mogą wydawać się dość duże. Jednak coś za coś. Ocieplanie strychu innowacyjnym produktem, takim jak pianka poliuretanowa, umożliwia całkowite docieplenie oraz mnóstwo lat dobrego snu w odpowiednio zaizolowanym domu.

Przeczytaj również:  Jak ocieplić drzwi?

Źródła:

https://ogrodyamcon.pl
https://modnapracownia.com.pl
https://modnaiza.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *