Jak ocieplić domek holenderski?
Niezwykle wielokrotnie okazuje się, iż tradycyjne ocieplenie domku holenderskiego jest niewystarczające w naszym klimacie. Mowa tutaj nie jedynie o spędzaniu wolnych chwil w czasie zimowym, jednak zwłaszcza podczas ciepłych dusznych dni, gdy dom holenderski ze standardową izolacją może się bardzo mocno przegrzać. Jak ocieplić domek holenderski?
Niezwykle wielokrotnie okazuje się, iż tradycyjne ocieplenie domku holenderskiego jest niewystarczające w naszym klimacie. Mowa tutaj nie jedynie o spędzaniu wolnych chwil w czasie zimowym, jednak zwłaszcza podczas ciepłych dusznych dni, gdy dom holenderski ze standardową izolacją może się bardzo mocno przegrzać. Jak ocieplić domek holenderski?
Czy należałoby ocieplać domki holenderskie?
Domki holenderskie całoroczne są ocieplane, tak, aby ich dość cienkie ściany nie wpuszczały zimna z zewnątrz. Aby pomieścić kolejną powierzchnię ocieplenia, ściany są obijane także powłoką sidingu czy drewnianych desek. Między nimi umieszcza się odpowiednio gruby styropian czy wełnę mineralną. W zbliżony sposób ociepla się dach oraz posadzkę. Do ocieplenia można wykorzystać także pianki poliuretanowej, jaka ma niezwykle dobre parametry izolacyjne. Istotne jest także to, aby w domu, jaki ma służyć poprzez cały rok umieścić podwójne okna PCV, gdyż poprzez tenże element strukturalny traci się dużo ciepła.
Ocieplanie z zastosowaniem pianki poliuretanowej
Dobrym sposobem na ocieplenie domu holenderskiego okazuje się być natryskowa pianka poliuretanowa. Dzięki natryskowej formie aplikacji pianka idealnie wypełnia ocieplaną powierzchnię gwarantując dużą hermetyczność wykonania. Pianka PUR idealnie klei się do ścian, dachu natomiast również i posadzki domu holenderskiego gwarantując trwałą oraz dobrą izolację na lata. Zrobiona izolacja pianką PUR nie osiada, nie zrywa się oraz nie zwisa z biegiem czasu, gwarantując doskonały komfort cieplny latem jak również zimą.
Przydatne informacje, o domkach holenderskich znajdziesz też pod tym linkiem: https://magazynremont.pl/domki-holenderskieOcieplanie domku holenderskiego wełną drzewną
Wełna drzewna ze względu na własną elastyczność stosowana jest często w każdym budownictwie – blokuje ciepło, stanowi barierę dźwiękową, oddziałuje pozytywnie na klimat pomieszczenia budynku. Wzrost jej pozycji najłatwiej zauważyć pośród osób wybierających rozwiązania ekonomiczne oraz naturalne – występuje z odpadów tartacznych. Jej największy atut – sprężystość – pozwoli na blokowanie ścian lub dachów dokładnie pomiędzy konstrukcjami szkieletu. Dzięki temu, iż pokryta jest impregnatem nie jest wrażliwa na występowanie pleśni lub wilgotności. Ciekawostką jest, iż względu na własne unikalne wartości akustyczne (absorbuje fale dźwiękowe) jest stosowana w salach koncertowych lub studiach nagraniowych. Specjalne korzyści wełny drzewnej: hipoalergiczna, prosta w montażu, naturalna (można ponownie ją stosować).
Czemu płyta PIR jest najdoskonalsza na ocieplenie domku holenderskiego?
Płyta PIR jest niezwykle znanym produktem izolacyjnym w Zachodniej Europie, natomiast od paru lat jej rozpoznawalność w Polsce intensywnie wzrasta. Wszystko za sprawą nowoczesnych osiedli oraz domków jednorodzinnych, jakie w ostatnim czasie w kraju powstają niczym grzyby po deszczu. Architekci stosują innowacyjne oraz energooszczędne techniki, do których należy płyta PIR. Czemu takie ocieplenie domu holenderskiego jest najdoskonalsze? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Płyta jest najdoskonalszym kształtem do budowy nowoczesnej izolacji w domach holenderskich, jakie wyglądem naprowadzają prostopadłościan. Do tego ma ona szereg praktycznych wartości. Ten typ izolacji ma największy element promieniowania ciepła. Zabezpiecza dom przed wyziębieniem i zatrzymywaniem wilgotności, natomiast również oddziela od zgiełku z zewnątrz. Funkcjonuje błyskawicznie oraz efektywnie, przez pęcznienie oraz precyzyjne wypełnianie choćby najdrobniejszych przerw. Dzięki temu piankę poliuretanową można wykorzystywać nie jedynie podczas budowy domu, jednak także choćby kilkanaście lat od postawienia domu.
Jakie rozwiązanie dobrać?
Są pewne wyjścia, jakie pomogą nam ocieplić domek holenderski, w taki sposób by móc z niego korzystać właściwie poprzez cały rok. Wielokrotnie wykorzystuje się w takich wypadkach obudowanie ścian domu kolejną strukturą, jaka obłożona jest sidingiem. Polega to przede wszystkim na umieszczeniu powłoki artykułu izolacyjnego między ścianką domu, natomiast jego fasadą. Nierzadko do tego typu zabiegu wykorzystuje się wełnę mineralną, jaka doskonale się sprawdza.