Najważniejsze zalety lodówek wolnostojących

Proces wyposażenia kuchni najczęściej zaczyna się od jednego z najbardziej podstawowych sprzętów, jakim jest lodówka. Bez tego urządzenia trudno jest wyobrazić sobie kuchenne wnętrze. Obecnie do wyboru mamy wiele wyjątkowych modeli zróżnicowanych zarówno pod kątem estetyki, jak i jakości. Czym powinna charakteryzować się dobrej jakości lodówka i jakie są jej najważniejsze zalety?  

Zakup lodówki – od czego zacząć? 

Wszystkie dostępne na rynku modele lodówek możemy podzielić na dwie podstawowe grupy. Są to lodówki do zabudowy oraz wolnostojące. Kupując lodówkę do swojej kuchni, warto więc przede wszystkim dokonać wyboru pomiędzy urządzeniem, które stanowi spójny element kuchennej zabudowy oraz tym będącym samodzielną, osobną częścią wyposażenia wnętrza.  

Mimo iż lodówki do zabudowy oraz wolnostojące posiadają najczęściej bardzo podobne parametry i walory, urządzenia należące do drugiej z grup mogą pochwalić się pewnymi znaczącymi cechami.  

Zalety lodówek wolnostojących 

Najważniejszą zaletą charakteryzującą każdą z lodówek wolnostojących jest przede wszystkim możliwość swobody wyboru. W przeciwieństwie do lodówek do zabudowy nie musimy bowiem starannie dopasowywać szerokości, wysokości oraz głębokości sprzętu do posiadanego miejsca. Wolnostojącą lodówkę do swojej kuchni możemy więc wybrać spośród liczniejszej grupy urządzeń. To z kolei daje nam możliwość znalezienia dokładnie takiego sprzętu, jaki będzie nam odpowiadać, zarówno pod kątem gabarytów, jak i posiadanych funkcji.  

Lodówki do zabudowy bardzo często ukrywane są pod dopasowanym do reszty kuchennych mebli frontem, skutecznie maskującym położenie sprzętu. Z kolei lodówki wolnostojące to urządzenia, które nierzadko stanowią nie tylko praktyczny, ale także estetyczny element wyposażenia wnętrza, który swoim ciekawym designem znacząco wpływa na atrakcyjność wizualną kuchni. Wśród lodówek wolnostojących można więc znaleźć nowoczesne modele w klasycznych kolorach, takich jak srebro czy biel, ale także wyjątkowo atrakcyjne urządzenia w kolorze intensywnej czerni. Także miłośnicy mniej typowych kolorów znajdą wśród wolnostojących lodówek coś dla siebie.  

Przeczytaj również:  Płyta fundamentowa - wszystko, co warto wiedzieć na jej temat

Wolnostojące lodówki można z łatwością dopasować niemal do każdego wystroju i stylistyki kuchni – od wnętrza nowoczesnego, po pomieszczenie w stylu retro. 

Lodówka wolnostojąca – na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Każda lodówka wolnostojąca – podobnie zresztą jak modele do zabudowy – posiada zestaw najważniejszych parametrów technicznych, na które przed jej zakupem należy zwrócić szczególną uwagę. Należą do nich przede wszystkim pojemność urządzenia, jego klasa energetyczna oraz poziom hałasu. Klasa energetyczna lodówki jest parametrem, któremu szczególnie warto się przyjrzeć. Informuje on bowiem o ilości energii zużywanej przez dane urządzenie w ciągu roku jego pracy.  

Z kolei poziom hałasu to wyrażana w decybelach głośność pracy urządzenia. Cecha ta ma znaczący wpływ na komfort wszystkich domowników i jest szczególnie istotna w niewielkich domach czy mieszkaniach, w których kuchnia połączona jest ze strefą dzienną.  

Ponadto warto oczywiście dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań funkcje lodówki – takie jak No Frost czy inteligentny wyświetlacz – oraz dodatkowe elementy jej wyposażenia, takie jak specjalne filtry, półka na butelki czy stojak na jajka.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *