Pralka z funkcją suszenia – jak to działa?

Pralka to jeden z tych sprzętów AGD, bez których nikt z nas nie może wyobrazić sobie wykonywania codziennych obowiązków. Choć to urządzenie znajdziemy w każdym domu, w czasach młodości naszych rodziców posiadanie go nie było tak oczywiste, a dostępne wtedy pralki nie posiadały tylu nowoczesnych funkcji jak modele, spośród których możemy wybierać w obecnych czasach. Mimo to, choć pralka z dużą ilością przydatnych funkcji stanowi duże ułatwienie, pozostaje jeszcze kwestia wysuszenia i uprasowania ubrań, która dla znacznej części z nas jest dość problematyczna. Okazuje się jednak, że i tutaj mamy praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo zaoszczędzi miejsce w naszej łazience. Jest nim pralko-suszarka wolnostojąca. Sprawdź, na czym polega jej działanie.  

Pralka z funkcją suszenia – co to takiego? 

W obecnych czasach produkowane sprzęty AGD mają za zadanie ułatwienie wykonywania codziennych obowiązków i co równie ważne, oszczędzenia czasu, który z przyjemnością możemy spożytkować na coś innego, jak leniwe popołudnie z najbliższymi czy spotkanie z przyjaciółmi. Aktualnie jednym ze sprzętów, który zyskuje zaufanie i zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością właśnie ze względu na swoją funkcjonalność, jest pralka z funkcją suszenia, znana także jako pralko-suszarka wolnostojąca.

Określenie pralko-suszarka jeszcze kilka lat temu mogło brzmieć nieprawdopodobnie, jednak w rzeczywistości jest to niezwykle praktyczne połączenie, które pozwala zaoszczędzić zarówno miejsce w łazience, jak i czas, który większość z nas poświęca na pranie nierzadko kilka razy w tygodniu. Czym w takim razie jest pralko-suszarka wolnostojąca? To nic innego, jak połączenie najistotniejszych cech pralki oraz suszarki, które dodatkowo jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku tych osób, w których mieszkaniu liczy się każdy centymetr. 

Przeczytaj również:  Rekuperacja: klucz do zdrowszego i ekonomicznego domu

Jak pierze pralko-suszarka wolnostojąca? 

Połączenie pralki i suszarki do ubrań może brzmieć dość nieprawdopodobnie, co z kolei sprawia, że wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób właściwie działa to urządzenie. Jeśli chodzi o pranie ubrań w pralce z funkcją suszenia, nie różni się to zbytnio od standardowych urządzeń. Odzież umieszczamy w bębnie poprzez przednie drzwi, a następnie wybieramy odpowiedni program. Co ciekawe, wiele nowoczesnych pralko suszarek, jak chociażby PerfectCare 900 od marki Electrolux, pierze ubrania w optymalnej dla nich temperaturze, dzięki czemu mamy pewność, że pozostaną one w idealnym stanie.  

Suszenie ubrań w pralko-suszarce 

Niewątpliwą zaletą pralko-suszarek wolnostojących jest pranie i suszenie ubrań w jednym cyklu. Dzięki temu nie musimy ani przekładać ubrań do osobnej suszarki i na nowo wybierać sposobu ich suszenia, ani co gorsza rozwieszać ubrań na zwykłej suszarce i czekać, aż w końcu wyschną. W przypadku urządzeń marki Electrolux pranie i suszenie ubrań w jednym cyklu jest możliwe dzięki systemowi DualCare, który precyzyjnie dostosowuje ustawienia do ciężaru ładunku oraz rodzaju tkanin. Oznacza to, że nie musimy samodzielnie dobierać programu suszenia, który będzie odpowiedni nawet dla najdelikatniejszych tkanin, gdyż zrobi to za nas pralka z funkcją suszenia. 

Jak pralka z funkcją suszenia wpływa na jakość ubrań? 

Najczęstszym zarzutem kierowanym do większości suszarek jest ich negatywny wpływ na kondycję ubrań. Niektóre osoby wychodzą z przekonania, że ubrania po wysuszeniu w takim urządzeniu stają się szorstkie, prują się czy nawet kurczą. Taka sytuacja rzeczywiście mogła mieć miejsce w przypadku starszych modeli suszarek i mogła także wynikać z niewłaściwego doboru programu, w jakim były suszone ubrania.  

W przypadku pralek z funkcją suszenia od marki Electrolux nie ma mowy o takich rezultatach. Przykładowo model PerfectCare 900 został wzbogacony o programy (np. DelicateCare, SensiCare), które korzystnie wpływają na żywotność i nasycenie kolorów naszych ulubionych ubrań. Taka pralka z funkcją suszenia posiada jeszcze jedną zaletę – bez przeszkód możesz suszyć w niej najdelikatniejsze i najbardziej wymagające tkaniny bez obaw o ich zniszczenie.  

Przeczytaj również:  Listwy sufitowe Mardom Decor – 5 powodów, że warto je wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *