Suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła – tak czy nie?

Suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła – tak czy nie

Suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła – tak czy nie? 

Choć we współczesnym świecie dysponujemy o wiele lepszymi urządzeniami do prania, czynność ta w wielu przypadkach może okazać się bardzo czasochłonna. Warto pamiętać, że na ten proces składa się zarówno pranie swojej odzieży w pralce, jak i oczekiwanie na to, aż wszystkie ubrania wyschną i będzie można je wyprasować. Obecnie rozwiązaniem tego problemu są elektryczne suszarki do ubrań, które gwarantują wysuszenie odzieży w bardzo krótkim czasie. Dowiedz się, czy warto wybrać suszarkę kondensacyjną bez pompy ciepła. 

Suszarka do ubrań – oszczędność Twojego czasu 

W obecnych czasach większość z nas prowadzi bardzo intensywny tryb życia, a grafiki czasami bywają wypełnione co co minuty. Dlatego czynności takie jak sprzątanie lub pranie i prasowanie wykonujemy późnym wieczorem kosztem swojego snu lub podczas weekendu, przez co spędzamy mniej czasu z rodziną. Schnięcie ubrań, a następnie ich prasowanie jest nie tylko czasochłonne, ale i po prostu niepraktyczne. Dlaczego? Załóżmy, że przygotowujesz się do wyjścia ze znajomymi i chcesz założyć swoją ulubioną sukienkę, która niestety wymaga odświeżenia. Zanim wyschnie i będzie gotowa do założenia, może upłynąć wiele czasu, przez co konieczna będzie zmiana stylizacji. 

Tymczasem rozwiązanie opisanych wyżej problemów jest niezwykle proste i jest nim suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła. To urządzenie, które z każdym kolejnym sezonem zyskuje coraz większe grono zwolenników.  

Suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła – działanie 

Na czym polega działanie suszarki kondensacyjnej bez pompy ciepła? Ten rodzaj urządzenia suszy nasze ubrania za pomocą powietrza o wysokiej temperaturze (ok. 75 stopni Celsjusza). Powietrze to jest ogrzewane przez specjalną grzałkę. Taki rodzaj urządzeń suszy odzież o wiele szybciej niż suszarki z pompą ciepła, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. 

Przeczytaj również:  Jak ocieplić wnętrze?

Czy suszarka bez pompy ciepła niszczy ubrania? 

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że suszarki kondensacyjne bez pompy ciepła nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ wykorzystanie wysokiej temperatury niszczy delikatne tkaniny. Takie sytuacje rzeczywiście miewały miejsce, jednak dotyczyło to suszarek starszej generacji. Dostępne obecnie urządzenia cechują się bardzo wysoką jakością, co w dużej mierze wpływa na jakość suszenia. Na szczególną uwagę zasługują suszarki kondensacyjne PerfectCare od marki Electrolux. Przykładowo suszarka PerfectCare 600 została wyposażona w specjalne czujniki oraz innowacyjny system SensiCare, dzięki którym w precyzyjny sposób rozpoznaje poziom wilgotności i dokładnie dopasowuje swoje parametry do każdego ładunku prania. To z kolei powoduje, że proces suszenia nie trwa długo, co przekłada się na jakość naszych ubrań. 

Obecność nowoczesnego systemu SensiCare w suszarce kondensacyjnej bez pompy ciepła wpływa korzystnie także na zużycie energii. Wiele standardowych suszarek bez pompy ciepła pobiera jej bardzo dużo, co z kolei przekłada się na wyższe rachunki za prąd. W przypadku PerfectCare możesz z dużą dokładnością dopasować czas suszenia do załadunku, co nie wpłynie niekorzystnie ilość pobieranej energii elektrycznej. 

Suszarka kondensacyjna bez pompy ciepła – na co zwracać uwagę? 

Liczba dostępnych na rynku suszarek potrafi sprawić, że wybór odpowiedniej dla wielu osób będzie utrudniony, szczególnie jeśli po raz pierwszy decydują się na zakup tego typu urządzenia. Suszarka do ubrań może okazać się bardzo pomocna, pod warunkiem, że przed jej zakupem będziemy wiedzieli, na jakie parametry zwracać uwagę. Przed zakupem suszarki kondensacyjnej bez pompy ciepła warto zwrócić uwagę na: 

  • energooszczędność – jak już wspomniano, niektóre modele suszarek bez pompy ciepła mogą pobierać dużo prądu. Klasa energetyczna konkretnej suszarki pozwoli na szybkie określenie, czy dany produkt jest efektywny i wydajny, czy też jego zakup może wiązać się z wyższymi opłatami za prąd; 
  • liczba programów suszenia – obecnie dostępne suszarki kondensacyjne posiadają kilka programów suszenia, dzięki czemu można w nich suszyć także bardziej wymagające i delikatne tkaniny, jak jedwab czy wełna. Dzięki ich obecności możesz mieć pewność, że po wysuszeniu Twoje ulubione ubrania nie ulegną odkształceniu lub zniszczeniu. 
Przeczytaj również:  Jak ocieplić okna dachowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *