Jak ocieplić strop?

Mnóstwo domków jednorodzinnych ma powierzchnię znajdującą się pod połaciami dachu o charakterze niemieszkalnym. Wielokrotnie są to wnętrza, jakie służą jako strych, suszarnia, czy po prostu nie mają żadnego zastosowania. W takim wypadku szczególnie ważne jest odpowiednie ocieplenie stropu.

jak ocieplić strop

Mnóstwo domków jednorodzinnych ma powierzchnię znajdującą się pod połaciami dachu o charakterze niemieszkalnym. Wielokrotnie są to wnętrza, jakie służą jako strych, suszarnia, czy po prostu nie mają żadnego zastosowania. W takim wypadku szczególnie ważne jest odpowiednie ocieplenie stropu.

Czemu należy ocieplać strop

Poprzez chłodny strych będzie płynąć ciepło z wnętrz znajdujących się poniżej. Znaczy to większe rachunki za ogrzewanie domu. Utraty ciepła efektywnie zmniejszy odpowiednio gruba izolacja cieplna. Powinna ona mieć co najmniej 20-25 cm. Im będzie więcej, tymże lepiej. Poddasze nieużytkowe nie musi być natomiast duże oraz praktyczne. Więc można postawić tam niezwykle dużą powierzchnię artykułu termoizolacyjnego oraz nie przejmować się zmniejszeniem pojemności.

Czym ocieplić strop na strychu?

Nim zdecydujemy, jaka wełna na strop będzie wyjątkowo dobra, powinniśmy wiedzieć, jaka jest rozbieżność pomiędzy wełną mineralną szklaną oraz skalną. Oba rodzaje termoizolacji mają odpowiednią efektywność cieplną oraz dźwiękową, są także wytrzymałe na ogień. Zasadniczo różnią się jedynie materiałem, z jakiego są tworzone. Wełna szklana występuje z piasku kwarcowego i stłuczki szklanej, wełna skalna – z bazaltu, z nutą gabro oraz dolomitu. Do ocieplenia stropu wymagamy ok. 25 cm artykułu termoizolacyjnego.

Jak ocieplić strop betonowy?

Produkt ogrzewający kładzie się na całej ogrzewanej przestrzeni tak, by dokładnie oraz ściśle obejmowała cały strop. Czasem układa się dwie powłoki ocieplenia. Wówczas należy uważać, by dobrze do siebie dochodziły. Co więcej, górna powłoka może zostać nałożona folią zabezpieczającą przed wiatrem. Mając do czynienia ze świeżo wykonywanym stropem, nim ułożymy wełnę, blokuje się strukturę przy pomocy folii paroszczelnej. Dzięki temu wychodzimy zagrożenia, iż produkt ogrzewający zaabsorbuje pozostałości wilgotności ze świeżo położonego stropu.

Przeczytaj również:  Jak ocieplić poddasze?

Jeżeli ocieplamy świeżo zrobiony strop, to nim ułożymy wełnę mineralną, musimy go zaizolować folią paroszczelną. Wełna nie wchłonie z niego wówczas pozostałości wilgotności, co spowodowałoby obniżenie jej izolacyjności cieplnej, aż do momentu wyschnięcia. Gdyż poddasze nieużytkowe nie musi być wygodne oraz duże, możemy postawić tam niezwykle dużą powierzchnię artykułu ociepleniowego oraz nie przejmować się zmniejszeniem pojemności. Gdybyśmy natomiast w pewnym stopniu chcieli korzystać z poddasza, trzeba będzie zrobić na ociepleniu posadzkę.

Ocieplanie wełną mineralną

Ocieplenie stropu wełną jest najdoskonalszą propozycją wówczas, kiedy zależy nam na niezwykle dużej sprawności izolacji cieplnej. Tenże produkt jest praktyczny, funkcjonalny, natomiast również charakteryzuje się niewielką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu gwarantuje zachowanie ciepła oraz zatrzymuje napływ zimnych mas powietrza z zewnątrz. Z tego względu wielokrotnie robi się ocieplenie dachu wełną, jaka stanowi również dobrą izolację dźwiękową. Wełna mineralna jest dostępna nierzadko pod postacią mat, jakie charakteryzują się dużą sprężystością.

Jak ocieplić strop styropianem?

Zaczynając ocieplenie stropu betonowego styropianem, należy zwrócić specjalną uwagę na to, czy jest to nowo powstała konstrukcja, lub strop był zrobiony wcześniej. Mając do czynienia z pierwszą sytuacją, należy w pierwszej kolejności zamontować profesjonalną folię paroszczelną. Artykuł tenże pozwala zapobiec pochłonięcia poprzez styropian pozostałości wilgotności, jaka może pojawić się na nowej konstrukcji. Ocieplając strop, należy pamiętać o tymże, by płyty styropianowe ułożyć równo oraz dokładnie.

Jakie są zalety ocieplania stropu drewnianego pianą PUR?

Ocieplenie drewnianego stropu to rozwiązanie wytrzymałe, jakiego parametry nie zmienią się na powierzchni lat. Piana PUR dokładnie zajmuje przestrzenie, tworząc kolejną powierzchnię izolacji dźwiękowej. Ogranicza docieranie niechcianych hałasów, np. obfitych opadów deszczu lub hałasów z drodze.
Poprzez dach oraz poddasze uciekać może multum ciepła. Oddziałuje to nie jedynie na wzrost rachunków, ponoszonych za ogrzewanie domu, jednak również na komfort życia mieszkańców. Ocieplanie stropu drewnianego pianą PUR to {|rozwiązanie} idealne.

Przeczytaj również:  Jak ocieplić domek letniskowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *