Jak powiesić rower w garażu na ścianie?

jak powiesić rower w garażu

Warto wiedzieć, jak powiesić rower w garażu. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a może być bardzo praktyczne, ponieważ uwolni wiele miejsca, które zajmowałby jednoślad. Z artykułu dowiesz się, czego będziesz potrzebował do zamontowania wieszaka na rower!

Jazda na rowerze znajduje się wśród najchętniej uprawianych aktywności fizycznych. Wiele osób, które są jej zwolennikami, ma jednak problem z przechowywaniem roweru zimą, kiedy nie jest on używany. Wiedza, jak powiesić rower w garażu, może być więc cenna. Dzięki temu nie uszkodzą się żadne części rowerowe, a właściciel będzie mógł swobodnie poruszać się po garażu. Sprawdź, jakie są zasady wieszania roweru na ścianie.

Jakie są rodzaje wieszaków na rower?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wieszaków na rowery. Część z nich służy do zawieszenia na ścianę, ale są dostępne również takie, dzięki którym rower umieścisz na suficie. Sama konstrukcja wieszaków jest bardzo prosta. Są to wykonane najczęściej z metalu elementy, które przytrzymują rower. Najczęściej spotykane są wieszaki, które przytrzymują rower za jego ramę. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ale wymaga przygotowania powierzchni ściany, na której rower będzie się znajdował.

Inne rodzaje wieszaków na rowery, a także dodatkowe akcesoria

Na rynku dostępne są także wieszaki, które przytrzymują rower za przednie koło. Dzięki nim unikniesz uszkodzeń ściany. Ten rodzaj wieszaka jest jednak mniej wygodny. Dużo ciężej zdjąć z niego jednoślad, jak i założyć na niego rower. Do takich wieszaków zwykle dołączony jest element, który przytrzymuje dolne koło, co zapewnia wysoką stabilność.

Przeczytaj również:  Śruba rzymska prosta – co warto o niej wiedzieć?

Możesz też zdecydować się na specjalne wsporniki na rower, które dodatkowo blokują pedały. Dzięki nim można bardzo stabilnie powiesić rower na ścianie. Znajduje się on wówczas w pewnej odległości od ściany, więc nie ma mowy o uszkodzeniach lub zabrudzeniach w tym miejscu. 

Jak przygotować ścianę, na której będzie znajdował się rower?

Jednoślady umieszczane na ścianie mogą ją zabrudzić lub uszkodzić tynk. Warto więc zainwestować w płytę ochronną, dzięki której unikniesz tego rodzaju problemów. Płyta może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego. Oto kilka porad.

  1. Na zawieszenie musisz wybrać miejsce, gdzie rower nie będzie przeszkadzał. 
  2. Nie umieszczaj wieszaka zbyt wysoko, ponieważ zdejmowanie i zakładanie roweru będzie wymagało dużego wysiłku. 
  3. Musisz również wiedzieć, czy za wiszącym na ścianie rowerem nie znajdują się instalacje. 

To, jak powiesisz rower w garażu, będzie miało duży wpływ na twoją wygodę. 

Jak powiesić rower w garażu – czego będziesz potrzebował i jak to zrobić?

Oto kilka wskazówek, jak powiesić rower w garażu na ścianie.

Do zamontowania wieszaka prawdopodobnie będziesz potrzebował wkrętarki i wiertarki. 

  1. Będziesz musiał wywiercić otwory, do których włożysz kołki rozporowe. 
  2. W nich umieść śruby mocujące wieszak. 
  3. Długość śrub zależy od materiału, z którego wykonana jest ściana. 
  4. Dzięki takiemu mocowaniu rower będzie bezpieczny, a wieszak nie urwie się z mocowania. Pamiętaj jednak o odpowiednim dokręceniu śrub.

Osoby mające rowery o dużej wartości powinny szczególnie zadbać o solidny montaż wieszaka. To, jak powiesisz rower w garażu, znacząco wpłynie zarówno na wygodę, jak i bezpieczeństwo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *