Przenośne agregaty prądotwórcze – prąd niezależnie od stanu sieci elektrycznej

Przenośny agregat prądotwórczy należy do autonomicznych zespołów, pozwalających na generowanie energii elektrycznej w miejscach o zmniejszonym dostępie do sieci. Niewątpliwą zaletą omawianych urządzeń jest możliwość swobodnego transportu za pomocą kół przymocowanych do dolnej podstawy.

Zasada działania

Przenośne agregaty prądotwórcze dostępne w naszym sklepie internetowym złożone są z takich elementów jak:

  • silnik wysokoprężny,
  • prądnica synchroniczna,
  • zbiornik paliwa,
  • metalowa rama,
  • amortyzatory metolowo-gumowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również tłumik spalin, odpowiadający za eliminację drgań, fali akustycznej bądź hałasu w poszczególnych układach wydechowych. Zasada działania przenośnego agregatu prądotwórczego oparta jest przekształcenie energii powstałej w procesie spalania paliwa w energię elektryczną. Wprawiony w ruch wirnik prądnicy generuje tzw. siłę elektromotoryczną, zmieniając tym samym strumień magnetyczny w urządzeniu.

Zastosowanie

Przenośny agregat prądotwórczy stanowi niezastąpione urządzenie w miejscach o zmniejszonym dostępie do sieci elektrycznej. Alternatywne źródło energii wykorzystywane jest przede wszystkim na placu budowy, pozwalając tym samym na uruchomienie elektronarzędzi bądź wszelkich maszyn budowlanych zasilanych prądem trójfazowym.

Przenośny agregat prądotwórczy wykorzystywany jest również w miejscach oddalonych od głównej sieci elektrycznej. Są to m.in.:

  • imprezy plenerowe
  • roboty drogowe
  • łódki bez własnego źródła zasilania

Omawiane urządzenie jest również z powodzeniem wykorzystywane jako źródło zasilania awaryjnego w domu, pozwalając na efektywną pracę w nieoczekiwanej przerwie w dostawie prądu. Agregat przenośny wyposażony w innowacyjny regulator napięcia z powodzeniem dostarczy energię do sprzętów elektronicznych, takich jak komputer, laptop bądź telewizor.

Przenośne agregaty prądotwórcze – dlaczego warto?

Z pewnością najważniejszą zaletą przenośnego agregatu prądotwórczego jest mobilność. Wysokiej jakości koła przytwierdzone do dolnej podstawy pozwalają na swobodny transport urządzenia. Agregaty przenośne dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się również intuicyjną obsługą, a także wyciszoną obudową, ograniczającą obszar emisji dźwięku.

Przenośne agregaty prądotwórcze wyposażone są w tzw. stabilny regulator napięcia. Wspomniany podzespół jest gwarancją bezpiecznego uruchomienia wszystkich urządzeń, bez ryzyka nagłych skoków napięcia sieciowego.

Dostępna oferta złożona jest wyłącznie z egzemplarzy spełniających najwyższe standardy na rynku. Wszystkie agregaty marki Proton są sygnowane certyfikatami EPA oraz CE, spełniając przy tym rygorystyczne normy europejskie. Ponad to zostały one wyposażone w specjalistyczne wskaźniki i czujniki, pozwalając na nieustanny monitoring pracy. Są to m.in.: liczniki motogodzin, wskaźniki temperatury oleju, woltomierz oraz amperomierz.

Przeczytaj również:  Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *