Kilka sposobów na wykorzystanie profili aluminiowych

W przemyśle, budownictwie, ale także w gospodarstwie domowym znajdziemy wiele miejsc, w których można zastosować profile aluminiowe. Ten niepozorny elementy wykonany z glinu o czystości technicznej może mieć różne szerokości, kształty, jak również grubości, a to przekłada  się na ilość zastosowań. Jeśli więc wykańczamy dom, pracujemy w branży reklamowej, czy też poszukujemy niekonwencjonalnych rozwiązań, powinniśmy przyjrzeć się bliżej temu produktowi.

Właściwości profili aluminiowych

Lekkie oraz trwałe profile aluminiowe wykonane ze wspomnianego glinu, są powszechnie wykorzystywane na wiele sposobów. Popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej wadze. Aluminium stosowane do wyprodukowania takich elementów zazwyczaj ma małą gęstość tzn. 2,7g/cm3 , co sprawia, że konstrukcje powstałe z profili aluminiowych są niesamowicie lekkie, a do tego plastyczne. Ponadto glin w takiej postaci jest odporny na korozję, działanie kwasów organicznych, czy też utlenianie. Dodatkowo doskonale przewodzi prąd oraz ciepło. Tak szeroka gama właściwości daje ogromne pole do popisu w wykorzystaniu tego produktu. 

Dobry wybór to podstawa

Producenci mogą zaoferować nam wiele rodzajów profili aluminiowych. Produkty standardowe są używane np. w czasie wykańczania mieszkań. Doskonale sprawdzają się przy zabezpieczaniu delikatnych i narażonych na uszkodzenia narożników ścian, montażu podwieszanych sufitów, czy też innych struktur dekoracyjnych. Bez problemu kupimy także profile LED, które świetnie zdadzą egzamin w przypadku systemów oświetlenia. W tej sytuacji będą pełniły funkcję prowadnic taśm ledowych. Profile aluminiowe spotkamy również w przemyśle meblowym, gdzie przeważnie stanowią stelaż frontów szafek. W branży reklamowej natomiast idealnie zdadzą egzamin jako różnego rodzaju ramki, konstrukcje podświetlanych kasetonów i totemów. To jednak nie koniec długiej listy zastosowań tego niepozornego produktu, ponieważ rozglądając się dobrze wokół siebie, zauważymy charakterystyczne aluminiowe części np. w ekranach akustycznych, na naszych balkonach, na których z profili zrobione są balustrady, czy podczas imprezy weselnej odbywającej się w namiocie na aluminiowym rusztowaniu. Warto wspomnieć, że profile pokochali też montażyści paneli fotowoltaicznych.

Przeczytaj również:  Jak działa pompa cyrkulacyjna c.w.u.? Rodzaje i dobór urządzenia

Jak widać, profile aluminiowe pojawiają się w naszym otoczeniu niemalże na każdym kroku. Lekki, trwały, odporny na niekorzystne warunki zewnętrze materiał sprawia, że wykorzystanie tego produktu ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Na bazie takich profili możemy zbudować proste oraz skomplikowane konstrukcje, a nawet opracować całkowicie innowacyjne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *