Jaki samochód dla firmy budowlanej wybrać?

samochód dla firmy budowlanej

Wybór samochodu do firmy budowlanej to bardzo ważna decyzja. Od rodzaju wybranego samochodu dużo zależy! Auto wpływa na renomę firmy, a ta na liczbę potencjalnych klientów. Zobacz, jaki samochód do firmy budowlanej wybrać!

Najważniejszą cechą samochodu dla firmy budowlanej jest bezawaryjność. Każde opóźnienie spowodowane przez awarię auta może doprowadzić do utraty klienta. Samochód jest też w pewnym stopniu wizytówką firmy, dlatego powinien on być zadbany. Chcesz wiedzieć, jaki samochód wybrać? Przeczytaj nasz artykuł!

Wybór samochodu do firmy budowlanej – od czego zacząć?

Jeszcze przed zakupem samochodu do firmy budowlanej, powinieneś zdecydować, gdzie go ubezpieczysz. Warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia, takich jak https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Beesafe.pl oferuje jeszcze bardzo korzystne ubezpieczenie samochodu w leasingu.

Czym powinien charakteryzować się samochód do firmy budowlanej?

Samochód w firmie budowlanej to jedno z podstawowych narzędzi pracy. To dzięki niemu pracownicy mogą dotrzeć na budowę i zacząć pracę bez żadnych opóźnień. Czym warto kierować się, wybierając samochód do firmy budowlanej?

Przestrzeń załadowcza

Duża powierzchnia załadowcza to podstawowa cecha każdego samochodu do firmy budowlanej. Dzięki niej można zmieścić wszystkie narzędzia niezbędne do pracy. Czasami ładunek będzie mały, ale gdy zdarzy się sytuacja, że potrzebne będzie wiele narzędzi, to kilkukrotne wracanie do siedziby firmy może negatywnie wpłynąć na finanse. Pojemność samochodu jest bardzo ważna, dlatego przed zakupem dokładnie określ swoje potrzeby.

Przeczytaj również:  Na czym polega odbiór instalacji elektrycznej w domu?

Niska awaryjność pojazdu

Branża budowlana wymaga ciągłego przemieszczania się z jedno placu budowy na drugi. Awaryjny samochód może sprawić, że renoma firmy spadnie, a klienci wybiorą konkurencję. Zanim dokonasz zakupu samochodu, sprawdź opinie o nim, by mieć pełną wiedzę o możliwych awariach. Ważne jest także oczywiście to, czy samochód łatwo naprawić, a części do niego nie są trudnodostępne.

Mocny, ale oszczędny silnik

Kwestia ekonomii również jest bardzo ważna. Oczywiste jest, że samochody do firmy budowlanej muszą czasami przebyć ciężki teren, aby dostać się na miejsce budowy. Nie zawsze budowa znajduje się w centrum miasta! Silnik musi być więc mocny, ale nie można zapominać o wspomnianych wcześniej kwestiach ekonomicznych. Warto sprawdzić, czy auto, którym jesteś zainteresowany, nie pali zbyt dużo.

Oto, na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie:

  • dodatkowe wyposażenie w formie uchwytów do mocowania ładunku;
  • łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej;
  • obecność drzwi bocznych;
  • budowa drzwi tylnych;
  • komfort;
  • wygląd auta.

Jaki samochód wybrać dla firmy budowlanej?

Jest wiele modeli aut, które dobrze sprawdzą się w firmie budowlanej. My jednak wybraliśmy 3 samochody, które cieszą się w branży dużą popularnością.

Volkswagen Crafter II

Dobry wybór dla firm, które potrzebują bardzo dużej przestrzeni ładunkowej. Auto świetnie nadaje się do przewożenia towarów wielkogabarytowych. Wysokość przestrzeni ładunkowej to aż 1,86-1,96 m. Volkswagen Crafter to bardzo wygodny samochód, który nadaje się do długich podróży. Jego wnętrze jest bardzo przestronne. Jeżeli potrzebujesz bardzo dużego samochodu, to warto się zastanowić nad tym modelem.

Citroen Berlingo

Berlingo to zdecydowanie mniejsze auto od przedstawionego powyżej. Jest to dobry wybór dla osób, które prowadzą niewielkie firmy i nie potrzebują wielkiego auta. Osoby wykonujące proste prace budowlane na pewno polubią Berlingo. Jest to jeden z najpopularniejszych model samochodów dla firm budowlanych. W ofercie Citroena znajduje się jeszcze jeden pasujący do firmy budowlanej samochód. Mowa tutaj o Citroenie Jumper.

Przeczytaj również:  Oszczędne ogrzewanie ekogroszkiem

Volkswagen Transporter

Panuje opinia, że królem każdej budowy jest Volkswagen T4. Rzeczywiście auto wciąż jest bardzo popularnym środkiem transportu dla pracowników budowy. Czwarta generacja została już jednak zastąpiona przez nowsze modele, które dają zdecydowanie lepszy komfort podróży. Jeżeli szukasz solidnego auta do firmy budowlanej, to Volkswagen Transporter na pewno cię nie zawiedzie!

Zakup samochodu do firmy budowlanej należy dobrze przemyśleć. Jeżeli masz wielu pracowników, to warto zdecydować się na tzw. „brygadówkę”, czyli auto nie z 3, a z 7 miejscami siedzącymi. Takie auta mają mniej miejsca na narzędzia oraz materiały, ale pozwalają zabrać więcej pracowników.

Wybór samochodu dla firmy budowlanej ma naprawdę duże znaczenie. Komfort i możliwość zabrania dużej ilości materiałów sprawi, że rozwój twojej firmy będzie zdecydowanie szybszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *