Sala weselna w zimę? Sposoby ocieplania wnętrza

sala weselna

Każdej parze młodej zależy, aby ich goście czuli się komfortowo. Sala weselna powinna prezentować się romantycznie i schludnie. Jak udekorować i ogrzać salę, jeśli wesele odbywa się zimą? Oto kilka pomysłów, jak nadać przytulności sali weselnej.

Sala weselna pełna ciepłego, romantycznego światła

Sala weselna zimą powinna być oświetlona ciepłym, przyjemnym światłem. Zadbać o to można sprawdzając moc i barwę zainstalowanych w żyrandolach żarówek, a także zaopatrzając się w dodatkowy grzejnik. W zależności od miejsca wesela można postarać się wcześniej o zainstalowanie dmuchaw z nawiewem termicznym. Im jaśniej i cieplej będzie w pomieszczeniu, tym lepsza energia między ludźmi. Jeśli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się na dodatkowe lampy stojące – wysokie podłogowe, bądź mniejsze na parapet, które swoim wyglądem zostaną dopasowane do wybranego stylu wesela. Rozrzucone, mniejsze źródła światła zdecydowanie poprawią atmosferę wnętrza. Jakie inne źródła ciepłego światła mogą pojawić się na sali weselnej? Przede wszystkim świecie – naturalne, wyższe oraz niższe, zebrane w jednym miejscu lub rozłożone równomiernie na stołach gości. Blask świec wygląda wspaniale również wtedy, kiedy decydujemy się na kryształowe świeczniki na tealighty lub klasyczne wysokie świeczniki na długie świece. Jeśli na sali będzie dużo dzieci i ogień mógłby stwarzać zagrożenie – na rynku obecne są piękne modele świec ledowych, które wyglądem imitują naturalny wosk i poruszający się płomień. Przepięknie będą wyglądały także różnego rodzaju lampiony – duże na podłodze, średnie pod ścianami czy mniejsze jako dekoracja stołów. Dodadzą niesamowitego klimatu, nie stanowią zagrożenia i pięknie zaprezentują się na pamiątkowych zdjęciach. 

Odpowiednie tekstylia a sala weselna

Zimą w dekoracji bardzo ważne są tekstylia. Sala weselna uboga w ich ilość będzie wyglądała na pustą i chłodną. Podczas dekorowania można eksperymentować z materiałami nie tylko obrusów czy osłon krzeseł, ale także z grubymi zasłonami, dodatkowymi siedziskami, ozdobnymi poduszkami czy nawet dywanami. Miłe w dotyku, dobrze układające się tekstylia wniosą do pomieszczenia elegancki, przytulny klimat. Warto zerwać z tradycją wyłącznie białych, prostych nakryć stołu i ozdobić je dodatkowo np. barwnym bieżnikiem, czy spektakularnie wykończonym obrusem. Najważniejszym dodatkiem na dużej sali weselnej będą masywne, pięknie ułożone i spięte ozdobną klamrą zasłony. Materiały takie jak welur czy satyna będą wyglądać elegancko i porządnie. Warto zdecydować się na żywe, luksusowe kolory – złoto, bordo a nawet butelkową zieleń. Delikatne przysłonięcie dużych okien ciężką tkaniną zdecydowanie wprowadzi do wnętrza poczucie ciepła. Ozdobne, dekoracyjne poduszki czy okrągłe siedziska rozrzucone na podłodze w rogach sali nie muszą być używane przez gości – ale na pewno wprowadzą przytulny, domowy nastrój. A może z upływem czasu wygodna dekoracja stanie się miejscem rozmów i zawierania nowych znajomości? Dobrym pomysłem na pokrycie podłogi będą także asymetryczne dywany baranki lub imitujące zwierzęcą skórę. Przynoszą na myśl skojarzenia z przyjemnymi nocami spędzonymi przed kominkiem. 

Przeczytaj również:  Jaki samochód dla firmy budowlanej wybrać?

Sala weselna ocieplona naturalnym drewnem

Kolejnym pomysłem, aby sala weselna wydawała się przyjemniejsza zimą, są dekoracje wykonane z drewna. Idealnym wypełnieniem przestrzeni będą kominki elektryczne, które są nie tylko bezpieczne, ale są również dodatkowym źródłem ciepła. Miodowe odcienie brązu zdecydowanie pozytywnie wpłyną na nastrój gości i odbiór sali.

Naturalne plastry drewna poukładane na stole, drewniana dekoracja w kształcie imion pary młodej albo ozdobne skrzynie wypełnione kwiatami – wszystkie te elementy nadadzą sali przytulności – dodaje Karol Kruk z serwisu Gardeneo.

Można także zdecydować się na drewniane stoliczki, na których umieszczony zostanie słodki poczęstunek dla gości. Niewielkie, drewniane krążki mogą zostać przerobione na plakietki z imieniem przy przydzielaniu miejsc. Znaczną zmianę w aranżacji wprowadzą także ciemne, drewniane meble, które swoim mahoniowym bądź bukowym odcieniem otulą zmysły i zachęcą do długiego biesiadowania przy pełnym stole. Warto przy wejściu postawić zabawne znaki wskazujące drogę do istotnych miejsc – baru, toalety czy miejsca Państwa Młodych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *